Ekspresowy kurs prawa jazdy - wady i zalety

Ekspresowy kurs prawa jazdy jest świetny dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B. Nie są one jednak przeznaczone dla tych, którzy nie lubią uczyć się lub pracować pod presją. W tym artykule przyjrzymy się, jak wygląda takie szkolenie, aby pomóc Ci zdecydować, czy na pewno chcesz wziąć w nim udział.

Czy ekspresowy kurs prawa jazdy jest łatwiejszy?

kierowca

Krótka odpowiedź brzmi: nie, nie jest. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dwie godziny nauki jazdy w tygodniu, czy też zrealizujesz cały program w tydzień, nadal będziesz musiał zdawać dokładnie ten sam test, tyle że z dużo krótszym czasem przygotowawczym. Instruktorzy w czasie zajęć omawiają identyczne zagadnienia oraz uczą jednakowych umiejętności, co na tradycyjnym szkoleniu, więc nic Cię nie ominie.

Niektórzy uczący się kierowcy mogą uznać, że przyśpieszony kurs prawa jazdy jest łatwiejszy, ale wynika to wyłącznie ze sposobu, w jaki dana osoba lubi się uczyć. Podczas gdy niektórzy nie potrafią działać pod wpływem presji czasu, tak inni uważają, że szybkie tempo jest stymulujące i korzystne.

Ile kosztuje takie szkolenie?

Cena przyśpieszonego kursu prawa jazdy zależy od tego, jak duże opłaty pobiera instruktor lub szkoła. Całkowity koszt takiego kursu opiera się z reguły na pełnym szkoleniu, a nie na stawce godzinowej.

Ekspresowy kurs prawa jazdy - zalety

Przyśpieszony kurs jazdy umożliwia szybkie podejście do egzaminu i zyskanie wymarzonych uprawnień. Jeśli nagle potrzebujesz prawa jazdy do pracy lub z innych powodów, to jest jak najlepsze rozwiązaniem.

Taki kurs może być bardziej opłacalny, ponieważ płacisz za określoną liczbę lekcji z określoną datą testu na końcu kursu. W przypadku tradycyjnej nauki możesz ulec pokusie wzięcia dodatkowych lekcji, w międzyczasie odkładając termin egzaminu, co oznacza, że w końcu wydasz więcej na zajęcia.

Jednak wszystko sprowadza się do tego, czy zdasz egzamin na prawo jazdy, czy też nie - tylko wtedy będziesz wiedział, czy Twój wybór był tego wart. Jeśli nie zdasz testu po raz pierwszy, możesz czuć, że zmarnowałeś swoje pieniądze.

Ekspresowy kurs prawa jazdy - wady

Przyśpieszone kursy jazdy nie są dla wszystkich. Ponadto istnieją obawy o to, w jakim stopniu są one bezpieczne. Toczy się dyskusja, czy uczący się kierowcy mają wystarczająco dużo czasu na zyskanie doświadczenia i pewności siebie za kierownicą, aby zaraz po zdaniu egzaminu wjechać na drogę.

Kursanci decydujący się na taki kurs prawa jazdy nie mają także możliwości prowadzić samochód w zróżnicowanych warunkach drogowych i pogodowych. Chociaż instruktor jazdy może być w stanie przeprowadzić kilka lekcji wczesną lub późną porą, warunki pogodowe mogą się nie zmienić na tyle w ciągu tygodnia, aby w pełni przygotować się do codziennej jazdy, jako wykwalifikowany kierowca.


źródła:
http://autoszkolapremium.pl/