Eventy motywacyjne - jakie jest ich znaczenie?

Eventy motywacyjne to doskonałe miejsca do zmobilizowania swoich pracowników, ponieważ, jak wiadomo, motywacja jest kluczem do efektywności. To niby żadna nowość, jednak często eventy motywacyjne znajdują się na samym dole listy priorytetów pracodawców, jak i samych pracowników.


Zachęcenie zespołu do wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu to poważne wyzwanie dla kierownika, a brak zaangażowania może go zrazić do ponawiania propozycji. Dobrą wiadomością jest to, że coraz więcej pracowników chce rozwijać swoją karierę zawodową i wie, jaką rolę w tym odgrywają eventy motywacyjne. Dlaczego więc warto organizować takie wydarzenia? Poniżej to wyjaśniamy.

Znaczenie motywacji dla pracowników

Istnieje kilka powodów, dla których motywacja pracowników jest ważna. Głównie dlatego, że pozwala to kierownictwu osiągnąć cele firmy. Bez zmotywowanego miejsca pracy firmy mogłyby znaleźć się w bardzo kryzysowej sytuacji. Zmotywowani pracownicy mogą prowadzić do zwiększenia produktywności i pozwolić organizacji osiągnąć wyższy poziom wydajności. Wyobraźmy sobie pracownika, który nie jest zmotywowany do pracy. Prawdopodobnie wykorzysta czas spędzany przy biurku, surfując po Internecie dla osobistej przyjemności lub nawet szukając innej pracy. To strata czasu i zasobów. Należy pamiętać, że przykład ten opiera się to na jednym pracowniku. Spróbuj wyobrazić sobie większość swoich pracowników robiących to samo. Żadnych korzyści dla firmy.

spotkanie motywacyjne

Poprawiają wydajności pracowników - Poziom wydajności pracownika nie opiera się wyłącznie na jego umiejętnościach lub kwalifikacjach. Aby firma osiągała, jak najlepsze wyniki, pracownik musi zachować odpowiednią równowagę pomiędzy umiejętnością wykonania powierzonego zadania a chęcią jego wykonania. Równowaga ta może prowadzić do wzrostu produktywności i poprawy wydajności.


Pozytywne środowisko pracy

Czasami pracownikom brakuje motywacji, ponieważ ich miejsce pracy nie ma pozytywnej atmosfery. Aby to naprawić, kierownictwo powinno urządzać eventy motywacyjne, lub zachęcać do uczestnictwa w nich.

Po specjalistycznych wykładach na temat motywacji pracodawca może od razu zastosować pewne metody poznane podczas szkolenia. Wystarczy umieszczenie cytaty powtarzanego przez mówcę, które wywarło na słuchaczach niemałe emocje. Poza tym eventy motywacyjne to nie tylko doskonały sposób na zmobilizowanie pracowników, ale także zainspirowanie samych kierowników i managerów.źródła:
http://www.wykladymotywacyjne.pl/