Jak tworzyć inspirujące przemówienia typu power speech?

Nie ma lepszego sposobu wywierania wpływu na grupę ludzi niż wystąpienia publiczne. Mimo że obecnie wszyscy skupiają się na mediach społecznościowych, blogach i poczcie elektronicznej, to nic nigdy nie przebije mocy spotkań twarzą w twarz, patrzenia ludziom w oczy, dzielenia się energią i pomysłami. Wystarczy, że spojrzysz na każdego wpływowego lidera, a zobaczysz, że regularnie wygłasza mowy, typu power speech, aby zmotywować ludzi do działania.

Każdy przywódca, który wypowiada się publicznie, musi rozumieć swój potężny wpływ na zespół, kulturę i morale. Bez regularnych wykładów power speech, grupom zaczyna brakować spójności, celu, kierunku i pewności siebie. Możesz nauczyć się być potężnym mówcą, a także zredukować nerwy, stres i niepokój pojawiający się przed wystąpieniami publicznymi.

Jak tego dokonać?

Oto kilka wskazówek dotyczących pisania i wygłaszania wyjątkowych przemówień motywacyjnych typu power speech:

Zazwyczaj początkujących mówców motywacyjnych przytłacza strach i wątpliwości. Myślą tylko o tym, aby dobrze się zaprezentować, poprawnie układać zdania i tryskać energią. Problem z tym myśleniem polega na tym, że chodzi o nich. Bycie pochłoniętym zachowaniem własnej wartości sprawia, że zapominają skupiać się na publiczności, a to przecież dla nich wygłaszają mowy typu power speech.

W każdej dziedzinie życia presja pokazania się z jak najlepszej strony w końcu może prowadzić do wypalenia. Warto więc nauczyć się skupiać mniej na sobie, a więcej na słuchaczach i celu przemówienia.

Dzięki zaangażowaniu publiczności, mówca otrzymuje informacje zwrotne i pomysły w trakcie całej prezentacji. To pomaga mu tworzyć kolejne przemówienia i skupić się na tym, w jaki sposób jego przesłanie może pomóc i wesprzeć uczestników wykładów.

Jak pisać wykłady typu power speech?

Power speech to inaczej "moc mowy", czyli ukazanie tego, jak bardzo słowa mogą zmotywować innych do działania. Jednak wygłaszanie inspirujących wykładów nie jest wcale takie łatwe. Dlaczego? Ponieważ trzeba określić swój cel, który zainteresuje słuchaczy. Cel pomaga mówcy pozostać na właściwej drodze w czasie opowiadania i poprowadzić uczestników do realizacji marzeń. Dzięki temu może on również stworzyć pozostałą treść swojego wystąpienia.

Mowa typu power speech różni się od innych rodzajów mowy. Przede wszystkim jest motywująca, aby ludzie mogli zaraz po wyjściu z sali ruszyć do przodu i podjąć nowe działania. Takie wykłady dają ludziom nadzieję, napełniają optymizmem, wpływając na ich pewność siebie. Przy obecnym tempie zmian w pracy, ludzie muszą po prostu czuć, że to, co robią, nie gubi się w tłumie i że coś znaczy. Niektóre zespoły pracują nad stworzeniem czegoś, co obecnie nie istnieje. Dlatego muszą w to wierzyć, a wiara wymaga nadziei. Nadzieja wierzy, że nasze wysiłki przyczynią się do czegoś wartościowego. Na przykład, nie mówi się o wierze w grawitację lub kawę, ponieważ są dowody na jej istnienie. Liderzy często pomijają fakt, że ich zespół potrzebuje nadziei i wiary w coś, co nie przenika teraz do ich życia. Dlatego to rolą mówcy jest przekazanie uczestnikom tych wartości podczas wykładów power speech.


źródła:
http://www.arturpartyka.com.pl/