Rodzaje szkoleń dla managerów

Wszyscy słyszeliśmy o tym, jak ważne jest uczenie się i rozwój, czyli szkolenie. Jednak wciąż niewielu pracodawców to robi. Dlaczego tak się dzieje? Powodem numer jeden jest koszt. Niezależnie od tego, czy jest to mała firma, czy duża, szkolenia są postrzegane jako wydatek bez zwrotu z inwestycji. Jest to oczywiście błędne myślenie. Szkolenia to inwestycja w pracowników. Zwrotem jest efektywna praca oraz zyskanie wykształcony i doświadczonych osób dla firmy.

Kiedy masz strukturę odgórną - pomyśl o piramidzie - na czele z prezesem, kierownictwem średniego szczebla, a następnie zwykłymi pracownikami wypełniającymi większość zadań, to oni utrzymują biznes w ruchu. Dzięki skuteczniejszemu szkoleniu menedżerów możesz przyczynić się do zmniejszenia rotacji. Czy warto inwestować w szkolenia dla managerów? Oczywiście, a to dlatego, że głównym powodem zmniejszenia się produktywności jest słaby nadzór.

Jakiego rodzaju szkolenia dla managerów są najlepsze?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, gdzie leży problem i przeprowadzenie analizy potrzeb szkoleniowych. Stworzenie ankiety na anonimowe odpowiedzi od wszystkich pracowników to świetny początek. Pracownicy czują się bezpieczniejsi i mniej narażeni na odwet, gdy są anonimowi. Pytając pracowników, gdzie ich zdaniem brakuje managera, otrzymujesz lepszy obraz obszarów, w których szkolenia mogą być korzystne.

Najczęściej jednak szkolenia dla managerów obejmują tematy związane z:

Istnieje kilka możliwości wdrożenia programu szkoleniowego. Na przykład, jeśli firma jest mniejsza, prawdopodobnie nie będzie potrzebowała kilkudniowych szkoleń. Dobrym rozwiązaniem dla mniejszych przedsiębiorstw są szkolenia dla managerów przeprowadzane online. Żyjąc w erze technologii, grzechem byłoby nie skorzystać z takiej opcji, zwłaszcza że przynosi ona takie same rezultaty, jak spotkania twarzą w twarz. Możesz rozważyć wiele szkoleń dla managerów, aby móc je porównać ze sobą i ocenić postęp pracowników po każdym z nich.

Szkolenia dla managerów powinny nie tylko nawiązywać do wcześniej wymienionych tematów, warto, żeby zakres wiedzy specjalisty, który je poprowadzi, był znacznie szerszy. Pracodawcy, wdrażając plan szkolenia dla managerów, muszą być świadomi jego treści.

Bez wątpienia managerowie potrzebują ciągłego szkolenia, a nie jednorazowych zajęć. Ich wiedza musi być na bieżąco utrwalana, od tego bowiem zależy produktywność i organizacja firmy, czyli czegoś, co ma wpływ na jej końcowy sukces.

źródła:
http://www.modernarea.pl/szkolenia/dla-managerow/